X
 31.07.2015 Култура

Визуелно најубавите филмови на сите времиња

„Синефикс“ направи нешто што досега мислевме дека е невозможно - листа на визуелно најубавите десет филмови на сите времиња. Потсетете се на најубавите сцени во филмската историја преку видеото.Топ 10 филмови:

1. „Samsara“
2. „The Tree of Life“
3. „Lawrence of Arabia“
4. „Hero“
5. „The Fall“
6. „The Conformist“
7. „2001: A Space Odyssey“
8. „Citizen Kane“
9. „Manhattan“
10. „Russian Ark“

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура