X
 19.08.2015 Економија

Земјите со највисока плата за 2015 година

Дали некогаш сте се прашувале која земја на своите работници им исплаќа највисока плата? Дали некогаш сте помислиле дека не ви плаќаат доволно колку што треба да ви плаќаат?

 

zemji

 

Погледнете ги топ 10-те земји во кои луѓето уживаат во највисоките плати.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Економија