X
 22.09.2015 Култура

Напуштената убавина на Европа


Поголемиот дел од фотографите го забележуваат животот со своите апарати, но не и Кристијан Рихтер. На неговиот профил на „Инстаграм“ може да се забележат само фотографии од остатоци од некогашен живот. Имено, тој фотографира напуштени згради низ Европа. Можеби звучи морбидно, но фотографиите на Рихтер ја покажуваат убавината на стариот континент која малкумина ја забележуваат.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура