X
 12.11.2015 Култура

Проблемите на бремените жени прикажани низ креативни илустрации

Илустраторката Лине Северинсен е мајка на две деца. Инспирирана од секојдневните проблеми со кои таа се соочувала во текот на бременоста, таа одлучила да создаде интересни и забавни илустрации преку кои таа ја прикажува борбата на бремените жени на доста креативен начин. 

 

бремена

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура