X
 24.11.2015 Култура

Книги кои треба да ги прочитате пред 30-от роденден


20-те години се време за откривање на она што сакате да бидете и правите во животот. Единствениот начин за учење е преживување на неизбежните успеси и падови, но корисно е и да се има водич покрај себе за време на овие успеси и падови.

„Бизнис инсајдер“ одбра 30 книги кои помагаат во обликувањето на личноста и поставувањето на основата за исполнителна кариера. Насловите најдете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура