X
 24.11.2015 Култура

На кој начин филмовите се доставени до кината?

Мислите дека филмовите во кината доаѓаат во едноставни пакувања од цедиња? Малку покомплицирано од тоа. Погледнете како и во што тие пристигнуваат во секое кино низ светот.

 

кино

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура