X
 10.02.2016 Живот

Тест кој открива дали имате пореметување на концентрацијата

Презафатениот живот и кариерата може да предизвика концентрацијата да му падне на човек, а ова е нешто за кое постојано слушаме и читаме.

 

пореметување


Доколку мислите дека и вие спаѓате во категоријата на луѓе кои се премногу зафатени и имаат премногу обврски, со помош на фотографијата погоре дознајте дали имате пореметување на концентрацијата.

Доколку во купот букви Q успеавте да ја препознаете буквата О, тогаш вашата концентрација е одлична. Но ако вниманието ви било насочено кон човечето од десната страна, тогаш треба да поработите на концентрацијата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот