X
 05.09.2016 Забава

Создадете украсна камера во само неколку едноставни чекори

Одлична „направи сам“ идеја со која ќе можете да го украсите ѕидот од вашиот дом прикачувајќи камера (или неколку камери) на него.

 

1


Како да го направите ова? Следете ги овие неколку чекори и за евтини пари ќе добиете одличен украс за вашиот дом.

 

1


Обележете го местото кадешто сакате да ја поставите камерата. Следниот чекор е прикачување на држачот и негово зацврстување со навртки.

 

3


Откако соодветно ќе го прикачите држачот, можете да ја додадете камерата. 

 

4

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава