X
 23.09.2016 Култура

Филм во кој настапува Никола Ристановски ќе биде кандидат на претстојните Оскари


Црногорскиот долгометражен филм „Igla ispod praga“, во кој настапува и нашиот актер Никола Ристановски, ќе се кандидира за номинација во конкуренцијата за „Најдобар странски филм во 2016 година“ на 89 издание на Оскарите во Лос Анџелес, што ќе се одржат во февруари идната година.

На Ристановски му посакуваме успех и се радуваме за неговите постигнувања!


Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура