X
 02.11.2016 Култура

Филмови што треба да ги погледнете во ноември

BBC Culture направи листа на 10 филмови што ќе бидат објавени во ноември, меѓу кои и долгоочекуваното продолжение на Хари Потер, трилер на Том Форд и најновиот филм на Дизни.

филм на дизни


Погледнете ја листата со предлози:

1. Arrival (Paramount Pictures; 10 ноември)
2. Elle (SBS Productions; 11 ноември)
3. Nocturnal Animals (Universal Pictures; 4 ноември)
4. A United Kingdom (Pathé, 25 ноември)
5. Manchester by the Sea (Amazon Studios, 25 ноември)
6. Moana (Walt Disney Studios, 23 ноември)
7. Allied (Paramount Pictures; 23 ноември)
8. Fantastic beasts and where to find them (Warner Bros. Pictures; 16 ноември)
9. Billy Lynn’s long halftime walk (TriStar Pictures; 9 ноември)
10. Magnus (Main Island Production; 10 ноември)
Подготвил: М.Д.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура