X
 16.05.2022 Живот

„Златен Даб“ ги промовираше Limited Edition лименките

Вчера во Three Kitchen & Bar во Скопје, беа промовирани новите Limited Edition лименки на Златен Даб. Брендот веќе четврти пат им дава доверба на домашните уметници во смислувањето на неговиот изглед, на тој начин поддржувајќи ја младата арт-сцена во Македонија. Оваа година, за дизајнот на лименките беа задолжени уметниците Елена Чемерска, Никола Радуловиќ, Руки Чуки и Ване Костуранов.Промотивниот настан беше збогатен со музиката на диџеите Shorty P и Irie Scratch, а посетителите како подарок можеа да добијат пакување со најновите уметничките лименки „Златен Даб“. Сите дизајни на Limited Edition лименката на „Златен Даб“ се редовно одлично прифатени, како од уметниците во земјава, така и од луѓето што секојдневно се дружат со „Златен Даб“ на журки, концерти или промоции. Затоа, и самите автори на лименките истакнаа дека им претставува голема чест и привилегија што беа поканети да учествуваат во овој проект. „Златен Даб“ е бренд кој постојано изненадува со креативни иновации, па така, новитет за оваа година се и дизајнираните етикети на шишињата од 0,33 l кои ќе бидат достапни во кафулиња и ресторани.
(Комерцијална објава)
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот