X
 05.06.2017 Живот

Изгледот на климатските промени ширум светот

Се топат санти мраз, се појавуваат поплави, а сушите стануваат сè потешки и потешки.

промени

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот