X
 06.07.2017 Култура

Најдобрите фотографии во категоријата природа од натпреварот на „Нешенел џиографик“

foto natprevar
Фото: National Geographic

Ако постои магазин кој постојано ги прикажува најубавите фотографии од целиот свет, тоа е „Нешенел џиографик“. Неговиот престижен фотонатпревар ве тера да се поврзете со мајката природа.

Конкурсот од натпреварот заврши на 30 јуни, но победниците нема да бидат објавени до август. Во продолжение ви ги нудиме најдобрите фотографии.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура