X
 26.08.2017 Образование

Онлајн курс за позитивна енергија на Универзитетот Харвард

harvard

Курсот за позитивна енергија кој го предава Тал Бен-Шахар на Харвард, е еден од најпопуларните на овој универзитет. Неговите предавања нудат истражувања од релативно ново поле на позитивната психологија, кое се фокусира на она што ги прави луѓето среќни, наместо само нивните патологии.

Доколку имате желба, можете да ги погледнете 30-те лекции на „Јутјуб“. Темите вклучуваат среќа, самодоверба, емпатија, пријателство, љубов, постигнување, креативност, музика, духовност и хумор.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование