X
 28.08.2017 Култура

Необични детали што можете да ги најдете на „Гугл Мапс“

мапа
Фото: Profimedia

Замислете колку тесно и заробено живееја луѓето пред интернетот, пред сателитите и пред „Гугл Мапс“. Денес, буквално не мора да се поместите од вашата фотелја, а можете да ја заобиколите целата планета.

„Гугл Мапс“ е една од највозбудливите алатки на новата ера. Освен што го употребуваме за да ги истражиме географските карактеристики на пленатета, оваа алатка често умее да нè изненади со бизарни и необични детали што може да се пронајдат на мапите.

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура