X
 15.10.2017 Култура

Дигитални манипулации - свет со огромни животни

фото
Фото: Еben

Фотографиите на фотографот Ебен веќе долго време се вртат низ интернетот добивајќи внимание и пофалби од секаде.

Огромни животни и малечки луѓе се премисите на неговата најнова серија на фотоманипулација, а неговиот инстаграм-профил е прозорец кон неговата имагинација.

Во продолжение погледнете ги неговите интересни манипулации.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура