X
 26.10.2017 Живот

Најискрената реченица што Доналд Трамп некогаш ја кажал

Доналд Трамп секогаш сам се фали. Според неговите зборови, тој ги поседува најдобрите бизниси, најдобрите политички планови и постигнал многу повеќе за неколку месеци отколку Обама во текот на целиот мандат.


Многу од овие тврдења биле разоткриени од медиумите, опозицијата и од корисниците на „Твитер“. Но еднаш претседателот Трамп бил искрен.

Поставил објава на „Твитер“ која е полна со искреност. Во неа пишува: „Кога ќе се погледнам себеси во прво одделение и сега, всушност сум истиот. Темпераментот не е речиси воопшто различен“.

фото извор: Twitter
Подготвил: Маја Пероска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот