X
 21.11.2017 Живот

На работ од смртта за создавање на совршената фотографија

Фотографот Џин-Ву Пренсена создава неверојатни фотографии од воздух - легендарниот фотограф буквално виси од хеликоптери за да ги направи највпечатливите фотографии.

fotografii vozduh
Фото: Jin-Woo Prensena

„Воздушната уметничка фотографија ме привлекува затоа што е еден од најтешките типови фотографии“, вели тој.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот