X
 17.06.2021 Живот

Погледнете ја лудата игра со конуси на Македонците

„Лудата игра со конуси на Македонците“. Така на „Твитер“ ја опишаа оваа чудна вежба што нашите фудбалски репрезентативци ја изведуваат на тренинзите на Европското првенство што моментално се одржува.

Македонија денеска игра со Украина, во 2. Коло од фазата по групи, откако во деби-мечот загуби од Австрија со 3:1.Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот