25.02.2023 Живот

„Ербиенби“ нуди необично сместување во олдтајмер

Во француската заедница Пусан, чие име се преведува како „кокошка“, можете да уживате во олдтјамер како туристичко сместување за 37 дoлари од ноќ.

- Бидете дел од нашата заедница „Кетфарм“ и спијте во реставриран француски олдтајмер. „Пежо 404“ е уметничко дело со сопствена историја. Удобен и приватен, со панорамски поглед на историскиот средновековен Пусан и неговите лозја. Кога основачот на „Кетфарм“ заборави да ја крене рачната сопирачка во 90-тите години, автомобилот се лизна во канал и така лежеше напуштен, добивајќи прекривка од бујна вегетација и чекајќи подобри денови. Ова конечно се оствари кога синот на основачот создаде заедница во старо лозје и го претвори автомобилот во интересно и необично сместување за гостите. Така, автомобилот стана совршен дом за љубопитните патници кои сакаат да го откријат шармот на југот на Франција.

1

Олдтајмерот е опремен со удобен двоен душек, багаж за складирање, завеси, интернет, радио и приклучоци за полнење телефон и лаптопи.

2

Од „Ербиенби“ напоменуваат дека се работи за сместување на отворено и дека во постудените месеци од годината автомобилот не нуди греење. Исто така, „Ербиенби“ посочува дека олдтајмерот е совршен за дигитални номади и за сите што бараат инспиративно место и искуство за спиење во нетипично сместување.

3

Извор: Biznis.telegraf.rs