X
 31.03.2016 Наука

Колку вода е потребна за да се „изгасне" Сонцето?

Интересно видео кое прикажува колку вода е потребна за да се „изгасне" Сонцето.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука