X
 14.04.2015 Технологија

Како да поставите два различни профили на Фејсбук на еден Андроид уред?

Сакате да менаџирате со два различни Фејсбук профили? Постои начин и за тоа. Додека Фејсбук не вклучува менаџирање на два различни профили како Твитер, постои едноставна метода за логирање на два профили на еден Андроид уред.

 

fb


За да го направите тоа треба да ја симнете апликацијата „Facebook Lite“, и преку неа ќе добивате нотификации од два различни профили; едни од официјалната Фејсбук апликација и едни од „Facebook Lite“. Секоја апликација работи независно од другата.

Пред да ја симнете апликацијата (тоа можете да го направите тука), треба да ја овозможите опцијата „Unknown sources“. После симнувањето на апликацијата можете да се логирате со различни профили и од двата профили да добивате нотификации. 

 

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија