X
 25.10.2015 Култура

Квиз кој може да го решат само 6% од Американците - можете ли вие?

Според „Pew Research Center“ само 6% од Американците успеале точно да одговорат на сите 12 прашања. Дали можете вие?

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура