X
 25.12.2015 Култура

Ова се филмовите кои ја одбележаа 2015-та

Стотици филмови излегуваат секоја година, но само мал дел од нив стануваат хитови. Познатата веб страна „Business Insider“ одлучи да ги рангира најуспешните филмови за 2015 година врз основа на нивниот успех во бокс-офисот, критичарските рецензии и рејтингот од фановите.

 

успешни филмови

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура