X
 24.11.2015 Живот

Какво е чувството да се лета во прва класа со луксузен авион?


Ги знаете оние луѓе кои летале со прва класа и велат дека никогаш нема да летаат со економска класа во авион? Замислете како се чувствува човекот кој летал во прва класа со луксузен авион на „Емирати ерлајнс“.

Во видеото „Прва класа со Емирати - Летање над Тасманско море“, нараторот и снимател лета додека пие шампањ, седи во удобна фотелја и го следи летот на кој се наоѓа на екранот пред него, меѓу останатото.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот