X
 09.03.2016 Култура

Автори на кои не им се допаднале филмските верзии од нивните книги

Некои од нашите најомилени филмови се базирани врз основа на книга. Меѓутоа само затоа што ние ги обожаваме тоа не значи дека ги обожаваат и оригиналните автори на книгите.

 

автори

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура