X
 23.09.2016 Живот

Норвешка компанија заработува од разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли

Разводот на Бред Пит и Анџелина Џоли е главна вест овие денови во сите светски медиуми. Норвешка авиокомпанија реши разводот да го употреби во своја корист.

Во норвешките весници се појави реклама преку цела страна во розова боја со едноставен натпис "Бред е сингл".Оваа информација треба да им биде доволна на Норвежанките кои за само 1199 норвешки круни можат да си купат авионска карта до Лос Анџелес во еден правец.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот