X
 03.06.2017 Култура

Историјата на панк рокот во 200 песни - од 1965 до 2016 година

sex pistols

„The Sex Pistols“ и „The Clash“ „експлодираа“ во светот во 1977 година носејќи анархија и револуција и дизајнирана „BDSM“ опрема. Со појавата на панк сцената се отвори еден сосема нов свет во кој владееја токму овие групи.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура