X
 15.03.2018 Култура

Светската атракција Fire of Anatolia со своето шоу не остави никој рамнодужен

anatolia

На 12 март, светската атракција Fire of Anatolia го одржа своето спектакуларно шоу во Вип Арената Борис Трајковски. Нивниот основен концепт е спојувањето на цивилизациите преку танцов портрет со кој групата дава универзални пораки за мир.

Каква беше атмосферата за време на нивното шоу, погледнете во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура