X
 11.01.2016 Технологија

Најдоброто од CES 2016 низ фотографии

Морате да ги погледнете CES (Consumer Electronics Show) фотографиите за да поверувате. Ова е огромно шоу кое се претога во повеќе денови и повеќе хотели. Меѓутоа не е се` дигитален хаос; исто така е и кичест циркус на човештвото.

 

shou


Луѓето одат и се надеваат дека ќе ги пробаат најновите работи, а потоа заспиваат на тротоарот надвор. Голем  и убав неонски неред, оној кој подобро се сфаќа визуелно.

 

Линк до галеријата

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија