X
 04.06.2020 Живот

Прошетка низ Париз: Лувр, Версај, Нотр Дам во видео од 360 степени

Многумина мечтаат да го заобиколат, а оние што ја имале таа можност секогаш сакаат да му се вратат. Можеби преку видео не можете целосно да ја почувствувате неговата магична атмосфера, но сигурно можете да уживате во неговите импресивни знаменитости.

Ова виртуелно патување ве води во главниот град на Франција, голем европски и глобален центар на уметноста, модата, гастрономијата и културата. Градскиот пејзаж од 19 век е покриен со широки булевари и реката Сена.

Уживајте во Лувр, во обиколка на Нотр Дам и прошетка покрај Сена.Извор: Nationalgeographic.rs
Фото: Screenshot/YouTube
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот