05.12.2023 Живот

Вложи во својата иднина: Официјално отворање на Growth Labs Academy!

Со гордост ви ја претставуваме Growth Labs Academy - академија за секој чија желба е да изгради кариера во индустријата на технологијата. Дигиталните врати на нашата академија се ширум отворени, одбележувајќи го првиот чекор од возбудливото едукативно патување за сите оние што се желни да учат и сакаат да вложат во својата иднина.

Посветивме многу време и труд во градење едукативна програма која не само што ќе изобилува со добро разработени теоретски концепти, туку и ќе им помогне на нашите студенти да го збогатат своето практично знаење. Во соработка со Code Fellows, кои се познати по своите квалитетни едукативни програми, создадовме курс што ќе ги подготви студентите за предизвиците со кои ќе се соочуваат во вистинскиот свет, надвор од безбедноста на училишните клупи. Токму затоа и секој ментор на нашата академија поминува низ официјален тренинг од Code Fellows. Нашата цел е да ве опремиме за успех во дигиталната ера.

Што нудиме?

Нашата едукативна програма се состои од детално изработен и иновативен курс за развивање софтвер, поделена на три степени - основен, среден и напреден. Без разлика дали допрва ќе почнете или веќе имате искуство, можеме да ви понудиме соодветна програма за вашиот степен на знаење. Но, тоа не е сè. Набрзо ќе додадеме уште повеќе едукативни програми што ќе опфаќаат повеќе правци на технологијата.

Зошто Growth Labs Academy?

Најпрво, менторите. Нашите ментори се повеќе отколку водичи низ програмата, тие се успешни професионалци во своето поле. Со помош на нивното долгогодишно искуство, тие се уникатно опремени да ви ја претстават материјата на начин што е многу полесен за разбирање. Тие, исто така, ќе ве подготват да се справите со брзиот и постојан раст на технологијата, но и ќе ви покажат дека учењето нема да застане со завршувањето на академијата.

Од друга страна, нашата академија е целосно онлајн. Можете да учите од удобноста на вашиот дом, без разлика каде се наоѓате. Најдобриот дел? Ќе бидете дел од интернационална група на студенти од Југоисточна Европа, што ќе придонесе за уникатно едукативно искуство. Сепак, имајте на ум дека присуството на часовите е задолжително и активната вклученост е охрабрена. Но, не грижете се. Начинот на кој ги подготвивме часовите овозможува флексибилност и адаптибилност за сите.

Кој може да се пријави?

Нашата академија е отворена за сите што сакаат да учат и да напредуваат - од студенти кои само што завршиле средно образование без никаква основа до оние што веќе имаат работно искуство и сакаат да се надградат или да научат нешто ново. Имаме и едукативна програма за оние што се искусни професионалци во друга индустрија, но сакаат да станат дел од светот на технологијата.

Па, што чекате? Придружете ни се и заедно ќе ја напишеме вашата програмерска приказна!

(Комерцијална објава)

Живот