X
 06.05.2020 Живот

Децата што одат во градинка ги бараат другарчињата и воспитувачките. Тоа е знак на припадност

Градинките се како втор дом за децата што ги посетуваат. Тоа особено го доживуваат дечињата периодов, додека седат дома. Па нормално е да си го бараат своето секојдневие, времето поминато со другарчињата на иста маса, делејќи ги истите играчки, муабетејќи си за сенешто, но им фали и топлината на нивните воспитувачки, негувателки.

Технологијата ни помага колку-толку да не постои целосно отуѓување помеѓу децата, па тие се слушаат на телефон, со помош на родителите си разменуваат фотографии, слават родендени...

Прочитајте повеќе на ДЕЦА.МК.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот