X
 06.10.2019 Живот

Марио Дедивановиќ: Кога моите родители се преселиле во САД, чистеле канцеларии какви што јас имам сега

Марио Дедивановиќ сега има сопствени канцеларии во Њујорк. Пред две децении тој бил дете на обичен пар со албанско потекло, емигранти во Америка. Тогаш неговите родители чистеле слични канцеларии како оние што шминкерот ги има денес.

- О Боже. Денес ги зедов клучевите од моите нови канцеларии во Њујорк, на мојот 37. роденден. Се разбудив среќен и возбуден затоа што ова беше еден од моите соништа повеќе од две децении. Кога моите родители дошле во оваа земја, тие чистеле вакви канцеларии со години. Секогаш сонував да живеам во Њујорк и да бидам блиску до моите канцеларии (и сонував да одам пеш во патики и маица). Денес тој сон ми се оствари, 20 години подоцна - напиша шминкерот на „Инстаграм“.

Тој потоа додава дека било потребно многу време, но истакнува дека е благодарен.

View this post on Instagram

Omg. I got the keys today to my new offices in NYC on my 37th birthday. 🙏🏻 I woke up happy and excited for the future and also overwhelmed because this has been one of my dreams for over 2 decades. When my parents came to this country, they cleaned offices like this one here for so many years. I always dreamed that I would live in NYC on the upper east side and be within walking distance of my own offices (And I dreamed that I would do it in sneakers and a t-shirt! my way ;) 🎨Today, that dream came true...20 years later. Listen, I know that seems like a very long time to a lot of you but I’m thankful for the long journey, the struggle and all the years and hard work leading up to this. I am wiser now. I am more experienced. I am becoming the man I’ve always envisioned. This is just one more step on this long journey. Or I like to say it’s one more piece of the puzzle. To all of the artists out there - Please don’t ever give up on your goals and dreams. It takes many years for most people. Trust me, I’ve almost given up several times myself. Push through and believe in yourself. Be strong. Thank you for all of your support through the years & for making this Bronx boys dreams come true 🤗 This is just the beginning of the next chapter 😉 I love u all.. Ok I’ll shut up now xox #MakeupByMario 🙏🏻

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on


- Знам дека можеби изгледа како долго време за некои од вас, но јас сум благодарен за долгото патување, борбата и сите години и напорна работа што доведоа до ова. Сега сум поразумен, имам поголемо искуство, станувам човекот кој отсекогаш се замислував. Ова е само уште еден чекор во ова долго патување. Или како што сакам да кажам, уште еден дел од сложувалката - пишува Марио.

Тој им порача на сите артисти да не се откажуваат од соништата.

- Верувајте ми. Ќе се откажев неколку пати. Бидете силни и верувајте во себе - им порача шминкерот.

Инаку, Марио се прослави како шминкер на Ким Кардашијан и ужива голема слава во САД.
Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот