X
 07.05.2018 Живот

Што гледате на фотографијата?

Јапонката Јомикикасеја Сачи минатиот месец забележала нешто необично во својата градина додека им се восхитувала на цвеќињата. На едно од цвеќињата видела пајак што изгледал како развеселен дедо. Буквално!

Таа веднаш го фотографирала пајакот и фотографиите ги објавила на својот твитер-профил, па ги воодушевила корисниците на оваа социјална мрежа.

дедо
Фото: Twitter

Подоцна Сачи открила дека станува збор за пајак од родот Диаеа. Нивните шари може да варираат од пајак до пајак, но повеќето имаат весели бои.

2017.5.25 人面グモ現る❣️ #庭の虫 #花蜘蛛#人面グモ#人面蜘蛛

A post shared by TOMOTA (@tomtom3928) on

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот