X
 07.08.2018 Култура

Гласајте за краткиот македонски филм „Кучиња на војната“

Краткиот филм „Dogs of War“ е единствениот претставник од Македонија и се натпреварува за прво место на најголемиот интернационален натпревар за краток филм „My Rode Reel“, организиран од компанијата RØDE.

Дечките кои освоија прво место на "FilmConvert Competition" Пред две години (види овде), повторно се во трка за првото место на  - овојпат поголем - натпревар од интернационален карактер.

Разбојник фатен сред ограбување патрола, единствениот начин да се спаси е да го изманипулира својот поранешен колега.

Гласањето трае до 5ти Септември, а во моментов се 6ти од вкупно 1616 филмови и им треба нашата поддршка да го осигураат првото место.

Со притискање на копчето Vote и логирање преку e-mail, Google+ или Facebook на линкот подолу можете да им дадете поддршка на овие млади момци и девојки, а воедно да го погледнете и филмот.

https://www.rode.com/myrodereel/watch/entry/6078

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура