X
 12.09.2019 Живот

Што се случува во природата кога никој не гледа?

Холандскиот фотограф Дик ван Дујин е доста успешен во фотографирањето на убавината на дивиот свет. Неговите фотографии се прекрасни и неверојатно слатки. Неговите дела се толку популарни, што неговиот инстаграм-профил го следат над 46.000 луѓе. Неодамна тој ги воодушеви интернет-корисниците со неговите најнови фотографии од верверички што уживаат во мирисот на цвеќињата.

За да донесеме уште поголема радост во вашиот есенски ден, во продолжение се најубавите фотографии со животни на Дик.

ГАЛЕРИЈА

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот