12.12.2023 Живот

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ - Скопје ја објави конечната ранг-листа на стипендисти

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје во насока на реализирање на своите програмски определби, а врз основа на Правилникот за критериумите, постапката и користењето на средствата на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје за студенти на Фармацевтскиот факултет – Скопје според програмата за работа на Фондацијата за 2023 година и одлуката на Управниот одбор на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје бр. 02-49/1 од 04.12.2023 година за усвојување на конечната ранг-листа на стипендисти студенти по фармација за учебната 2023/2024 година на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје врз база на предложената прелиминарна ранг-листа од Комисијата за распределба на стипендии за студенти по фармација ја објавува:

конечната ранг-листа на стипендисти студенти по фармација за учебната 2023/2024 година на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје:

Студенти од трета година на студиска програма за магистер по фармација

1. Јована Стојческа
2. Сања Бобевска
3. Магдалина Петрушевска
4. Евгенија Добреска
5. Александра Петровска
6. Методи Наумовски
7. Анастасија Момчиловска
8. Невена Аќимовска
9. Ива Анчевска
10. Мила Јанева
11. Димитриј Стефков
12. Рони Василева
13. Тамара Переска
14. Марина Пешова
15. Екатерина Ендровска

Студенти од четврта година на студиска програма за магистер по фармација

1. Марија Попоска
2. Андреа Ристеска
3. Дарија Кржовска
4. Селин Мехмед
5. Јована Неделковска

Конечната ранг-листа на стипендисти на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје е усвоена од страна на Управниот одбор на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје, по предложената прелиминарна ранг листа од Комисијата за распределба на стипендии за студенти по фармација во состав: проф. д-р Зоран Стерјев – претседател на комисијата, проф. д-р Ана Поцева Пановска, проф. д-р Ѓоше Стефков, Соња Угарковиќ и Маргарита Танева – членови на комисијата.
Извршната канцеларија на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје ќе ги контактира сите стипендисти за потпишување договори за стипендирање.

Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје во насока на реализирање на своите програмски определби, а врз основа на Правилникот за критериумите, постапката и користењето на средствата на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје за студенти на Медицинскиот факултет – Скопје според програмата за работа на Фондацијата за 2023 година и одлуката на Управниот одбор на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје бр. 02-51/1 од 04.12.2023 година за усвојување на конечната ранг листа на стипендисти студенти по медицина за учебната 2023/2024 година на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје врз база на предложената прелиминарна ранг листа од Комисијата за распределба на стипендии за студенти по медицина ја објавува

конечната ранг-листа на стипендисти студенти по медицина за учебната 2023/2024 година на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје:

Студенти од трета година на општа медицина

1. Евгенија Георгиевска
2. Никита Лазовски
3. Иван Балканов
4. Ангела Анастасовска
5. Ангела Костова
6. Ања Ангеловска
7. Христијан Левкоски
8. Ѓоко Бојковски
9. Давид Симоновски
10. Петар Маџовски

Студенти од четврта година на општа медицина

1. Магдалена Бошевска
2. Ива Дерибабова
3. Деница Темелкоска
4. Анастасија Сивеска
5. Ива Петреска
6. Агавни Нинова
7. Јана Петрова
8. Јована Стоиловска
9. Бисера Каевска
10. Магдалена Трајковска
Конечната ранг-листа на стипендисти на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје е усвоена од страна на Управниот одбор на Фондацијата „Трајче Мукаетов“ – Скопје, по предложената прелиминарна ранг листа од Комисијата за распределба на стипендии за студенти по медицина во состав: проф. д-р Светозар Антовиќ – претседател на комисијата, проф. д-р Јулија Живадиновиќ Богдановски, проф. д-р Катерина Тошеска Трајковска, доц. д-р Саша Јовановска Мишевска, проф. д-р Илија Џонов и Ана Крстевска – членови на комисијата.

Живот