X
 18.01.2015 Забава

Неверојатни места кои ги инспирираа Дизни филмовите

Доколку сте Дизни зависник е сте се запрашале дали постои начин како да стигнете до магичниот свет, тогаш одговорот е тука. Не збоуваме за Дизниленд, туку за местата коишто ги инспирираа Дизни филмовите.

 

дизни


Овие илустрации подоцна станаа кулиси за најкласичните Дизни анимации. Некои од нив биле создадени од различни локации во комбинација со различен измислен град, додека други биле основани на специфични локации. Запознајте ги вистинските места кои ги инспирираа вашите омилени Дизни анимирани филмови.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава