X
 24.01.2015 Култура

Книги кои треба да ги прочита секој


Читањето дефинитивно е една од работите кои многумина ја ставиле на листата од нешта кои сакаат да ги променат во оваа година која веќе минува. Каде подобро место за почнување на оваа навика од ТЕД? Се сеќавате на ТЕД, не?

Тоа е организацијата која стои зад сите оние инспиративни и моќни говори кои ги гледаме постојано. Овојпат, ТЕД обрнува поголемо внимание на книгите, поточно на 50 книги. Земајќи ги предвид препораките на најголемите мислители во светот, ТЕД составија листа од 50 книги кои секој мора да ги прочита.

Книгите се поделени во категории како: креативност, медицина, математика, филозофија, јазик, историја, среќа, дизајн, работа, наука и природа, политика и моментални настани, ум и мозок.

Пронајдете ја листата ОВДЕ и видете дали ќе пронајдете нешто за Вас. Уживајте.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура