X
 02.03.2015 Живот

Запознајте го човекот кој го поминал Атлантикот на кајак


Овој човек сакал да стигне до Америка. Но, едноставното патување со авион било прелесно. Затоа, кајакот изгледал како добра опција за него. После речиси 100 денови и неколку несреќи во кои речиси го загубил животот, тој стигнал до континентот. Со тоа, тој го поминал Атлантскиот океан на кајак.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот