X
 06.03.2015 Култура

Како изгледаат патувањата до училиште низ светот?

Патувањата до училиште се различни во различни делови од светот. За некои ученици тие се едноставно преминување на улицата или качување на автобус, додека други ученици се соочуваат со секаков вид на опасности.

 

патување

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура