X
 09.03.2015 Култура

Авионски летови кои мистериозно исчезнале

Една година после исчезнувањето на летот 370 на „Malaysia Airlines“, потрагата се`уште продолжува.

 

лет


Историјата на воздухопловството е полно со мистериозни исчезнуваа како тој на летот MH370. Повеќе авиони навидум „испариле“ во воздух додека летале над легендарниот Бермудски триаголник, а другив исчезнал за децении подоцна да се појават во глечерите. Причините позади овие мистерии се разликуваат - се шпекулира од шпионажа и саботажа до едноставни несреќни. За жал, за некои од нив никогаш нема сигурно да дознаеме.

Подолу ви претставуваме листа на најмистериозните исчезнувања, вклучувајќи ги и оние на Амелија Ерхарт и MH370.

 

let

Подготвил: Тамара Мисирлиевски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура