X
 31.08.2015 Живот

Маса за билијард со која секој е шампион

Не сте добри во билијард? Можеби играте на погрешната маса. Заборавете за правоаголната маса за билијард и започнете да играте со елиптичка, кадешто шансите се на ваша страна.

Имено, со оваа маса топчето се одбива од спротивниот ѕид на таков начин со кој кога ќе биде удрено од одредена точка ќе влезе директно во целта. Уникатните страни на оваа маса може да се користат во своја полза, но тие автоматски не носат победа.

Кои трикови треба да ги знаете кај оваа маса? Погледнете во видеото.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот