28.11.2015 Живот

За 50 денари си доби VW PASSAT

Денес,  пред CAPITOL MALL беа врачени клучевите на првиот од 7-те автомобили   VW PASSAT  , главната премија од инстант лозот СРЕЌНИ ТРКАЛА.  Овој прекрасен автомобил ќе се вози низ скопските улици , а среќната добитничка е Ирена Стојанова .

Инаку Ирена е од оние „повремени“ играчи на инстант лотарија , кои баш и не веруваат во својата среќа. Меѓутоа на денот на нејзината куќна слава купила два инстант лоза од продажното место „ Христеф“ во скопската населба Радишани . Првиот  лоз  ДЕТЕЛИНКА  не  и  донел добивка , но  вториот  купен  лоз  СРЕЌНИ ТРКАЛА, ги открил четирите автомобилски тркала, со што и го донесе на Ирена првиот автомобил од овој инстант лоз.

Само за потсетување овој најнов инстант лоз на Државна лотарија на Македонија , беше пуштен во продажба на 24.10.2015 година и чини само 50 денари .  Главната премија се седум автомобили VW PASSAT  , a во себе крие и уште вредни парични добивки .
По примерот на нашата најнова добитничка, ви порачуваме да играте инстант лотарија и да верувате во својата среќа.

ЗА  ДОБРО !
Државна лотарија на Македонија