X
 07.12.2015 Култура

Величенствена снимка од Европа


Вадим Шербаков и Људмила Трегоуб неодамна се вратиле во Русија од своето четиримесечно патување низ Европа. Од патувањето произлегле многу спомени и едно фасцинантно видео.

Во видеото може да се видат предели и градови во Шкотска, Италија и Русија.

Може ли да препознаете некој град?

In the Air from Madebyvadim on Vimeo.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура