X
 15.11.2018 Живот

Приказна од соседството: Седумгодишната Шејла и нејзиниот брат немаат телевизор и не знаат што е славина

Седумгодишната Шејла е единственото девојче на планината Цинцар во Босна и Херцеговина, а таа и нејзиниот брат немаат телевизор, ниту пак знаат што е славина. Нивната фамилија е една од четирите што останале на висорамнината Крузи кај Ливно.

Погледнете како живеат тие.

Подготвил: Билјана Арсовска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот