X
 30.01.2016 Култура

Сите 87 филмови кои добиле Оскар


Во последните 87 години, Оскарите за најдобар филм биле доделувани на црно-бели филмови, комедии, драми, преработки на книги и приказни базирани на вистински приказни. Во пресрет на следните Оскари, ги гледаме сите победници досега во едно видео.Подготвил: Драгана Петрушевска
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура