X
 07.03.2016 Култура

Како изгледа една посета на Северна Кореја - најмистериозната земја во светот

Северна Кореја за голем број луѓе останува една од најмистериозните земји во светот. Фотографиите во продолжение се од едно истражување на Пјонгјанг, главниот и најголем град во Северна Кореја. 

 

северна

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура