X
 31.03.2016 Технологија

Веб пребарувачи за подобри резултати на вашето пребарување

Со зголемувањето на интернетот и веб пребарувачите еволуираат со цел да ги задоволат различните потреби на корисниците. Со 63.9% од удел на пазарот, Google се`уште владее на пазарот на веб пребарувачите.

 

prebaruvac


Но, треба да знаете дека Google не е единствениот веб пребарувач. Постојат и други пребарувачи кои можат да ви понудат интересни алатки и можности. Ова се некои од нив.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија